Ndeshja e Conference League në Itali, UEFA i beson arbitrave nga Shqipëria

Ndeshja e Conference League në Itali, UEFA i beson arbitrave nga Shqipëria

Enea Jorgji

Conference League do zhvillojë ndeshjet e raundit të 1/8 me eliminim direkt. Në Firenze, këtë të enjte në 21:00 zhvillohet Fiorentina - Sivasspor, me UEFA-n që ia ka besuar këtë duel arbitrave nga Shqipëria. Enea Jorgji do jetë kryesor i këtij takimi, me elbasanasin që po ngjit shkallët edhe në kompeticionet evropiane.

Ndihmësa të tij në linjat anësore do jenë Denis Rexha dhe Ridiger Çokaj. Arbitër i katërt do jetë Juxhin Xhaja, teksa në VAR do jenë portugezët Luis Godinho dhe Helder Malheiro.

Kjo është e disata herë që UEFA i beson arbitrave shqiptarë në nivele të tilla, teksa Conference League duket një ligë e preferuar për 'bilbilat' shqiptarë.

Arbitrat:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’