Ndezi zjarr për të djegur mbeturinat por flakët arritën tek tokat e fqinjëve, arrestohet 67-vjeçari në Elbasan

Ndezi zjarr për të djegur mbeturinat por flakët arritën tek tokat e fqinjëve, arrestohet 67-vjeçari në Elbasan

Zjarri në Elbasan

Një 67-vjeçar është vënën në pranga për zjarrvënie, pasi duke djegur mbeturinat flakët kanë kaluar në tokën e fqinjëve të tij, duke shkaktuar një vatër zjarri në fshatin Hajdaran.

Pas marrjes së njoftimit se një banor i fshatit Hajdaran, kishte ndezur zjarr, i cili ishte përhapur dhe po digjte tokat përreth, shërbimet e Policisë Elbasan kanë ndërhyrë menjëherë dhe kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të zjarrvënësit.

Në pranga ka rënë Xh. T., 67 vjeç, banues në fshatin Hajdaran.   

Mësohet se i arrestuari kishte ndezur zjarr për djegien e disa mbeturinave, dhe për shkak të përhapjes së flakëve, u dogj një sipërfaqe toke me pemë frutore dhe me shkurre, në pronësi tëdisa personave të tjerë.

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan apelon për qytetarët që në asnjë rast të mos ndezin zjarre, pasi ky veprim përbën krim dhe ndëshkohet penalisht, si dhe i fton ata që të denoncojnë në numrin 112, çdo rast të tillë, me qëllim ndërhyrjen e menjëhershme për shuarjen e flakëve dhe procedimin penal të shtetasve përgjegjës.  

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat

Kombëtarja mbyll Europianin 2024/ Flasin protagonistët! Broja: Do kisha dashur të isha titullar me Spanjën! Gjimshiti: Na duhej pak fat