Tërmet me magnitudë 4.1 në Elbasan, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Tërmet me magnitudë 4.1 në Elbasan, lëkundjet ndihen edhe në Tiranë

Tërmet në Elbasan

ELBASAN- Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Tiranë dhe në qytetin e Elbasanit. Sipas të dhënave nga IGJEUM, tërmeti ishte me magnitudë 4.1.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Shezë të Elbasanit dhe thellësia e tij ishte 22 km. Nga raportimet në terren nuk ka dëme në njerëz apo dëme materiale.

Shqipëria është një vend me aktivitet të lartë sizmik dhe kryesisht këto lloj tërmetesh me këtë magnitudë për sizmiologët cilësohen si të zakonshme për vendin tonë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ardi: 28/02/2023 18:57

  I ka bo pallatet Lali Eri dhe rilindja ti resistojne luftes berthamore jo me termeteve. Ne po i japim men Erdoganit dhe Zelenskit. Deri dhe Japonia e larget qe ka shume per te mesuar nga ne po mbrekullohet me arritjet e rilindjes!

  Përgjigju
  • Or tej: 01/03/2023 07:00

   Nuk pyesim ne per termet or teeeejjjjj

  • Tallavaja: 28/02/2023 20:11

   Bisht qeni do ngelesh, o Ardi. Ironi apo inferioritet gjenetiko-politik. Lum si ti qe kenaqesh me veten.

  • Llahtarrr: 28/02/2023 20:03

   I numerove paret per sot plako?

 • Sondazhi i ditës:

  Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë

Gjendet i vdekur në qeli 'Unabomber', Ted Kaczynski terrorizoi SHBA me 16 shpërthime! Bombat i bënte në shtëpi e i dërgonte me postë