'E vrau diktatura'/ Homazhe për Klodian Rashën tek Ministria e Brendshme, ndizen qirinj dhe vendosen foto

'E vrau diktatura'/ Homazhe për Klodian Rashën tek Ministria e Brendshme, ndizen qirinj dhe vendosen foto

Foto nga homazhet

 

Një vit më parë, 25-vjeçari Klodian Rasha u vra shumë pranë shtëpisë së tij në Tiranë nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj. Vrasja e të riut asokohe shkaktori revoltë dhe qytetarët u ngritën në protesta.

Teksa sot kujtojnë Klodianin, disa qytetarë kanë zhvilluar homazhe në nderim të tij pranë Ministrisë së Brendshme. Në pamjet e siguruara, shihet se ata kanë ndezur qirinj dhe kanë vendosur pankarta ku shfaqet portreti i të riut Rasha.

‘E vrau diktatura’, shkruhet në një nga pankartat, ndërsa në një tjetër shkruhet; ‘Virusi nuk del pas orës 23:00’, duke iu referuar arsyes se përse të riut iu kërkua nga policia që të ndalonte pas vendosjes së orës policore.

 


Lajmi kryesor:

Sot një vit nga vrasja e Klodian Rashës nga polici Hajdaraj, homazhe në Tiranë për 'Dëshmorin e Atdheut'! Babai për mediat: Tentuan ta bënin kriminel


Ora 19:47
Ndizen qirinj dhe vendosen foto, homazhe në nder të Klodian Rashës pranë Ministrisë së Brendshme
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjermania merr gaz të lëngshëm nga Emiratet e Bashkuara Arabe