Ndodh në Tiranë/ Efektivja e policisë bën gjestin human, ndalet në rrugë dhe ndihmon të moshuarën (VIDEO)

TIRANË- Mund të na ketë ndodhur që policia  të krijojë gjithmonë atë idenë e 'gjobova' , 'ndalimeve', apo rreptësisë, që në fakt bëhet për të mirën tonë, por një rast krejt i veçantë është filmuar ditën e sotme në kryeqytet. Në redaksinë  e Shqiptarja.com ka mbërritur videoja e filmuar nga qytetarët ku shikohet një efektive e komisariatit nr.4 teksa ndihmon një nënë të moshuar që në fakt mezi ecën.

Në video duket qartë momenti kur efektivja kap nga krahu të moshuarën dhe u bën me shenjë makinave të tjera që të ndalojnë teksa së bashku me të kalon në anën tjetër të rrugës. Pavarësisht se e moshuara ecte me ngadalë, efektivja me durim nuk ia heq për asnjë moment dorën duke e ndihmuar deri në fund të rrugës. Ky gjest human u ka bërë shumë përshtypje kalimtarëve të rastit të cilët kanë zgjedhur edhe ta filmojnë.

Gjesti i policisë shkon më së miri me moton 'policia që duam'.

 • Sondazhi i ditës:

  Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento

Komente

 • Tani: 05/09/2019 11:31

  Bravo polices edhe aty kalo prap megjithe ate plaken e jo ke vizat perkatese se keshtu edukohen mire edhe me te vegjlit!!!

  Përgjigju
 • lola: 05/09/2019 09:45

  po kjo mire po kto gjestet negative te policeve apo s ka problem hajt se flasim

  Përgjigju
 • vera: 04/09/2019 17:44

  BRAVO,,

  Përgjigju
 • Paolo: 04/09/2019 17:01

  Asgje me shume se detyra humane

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!