Ndotet plazhi i Potamit, pushuesit për Report Tv: Kundërmon erë e keqe! Shkak dyshohet shkarkimi i ujërave të zeza të bizneseve, autoritetet asnjë masë (VIDEO)

HIMARË- Pushuesit që kanë zgjedhur plazhin e Potamit në Himarë janë përballur me një pamje aspak të këndshme mesditën e kësaj të enjte. Bregu i detit është i ndotur.

Report Tv sjell video të cilat janë bërë ditën e sotme rreth drekës dhe ajo që e bën më skandalozë këtë fakt është se një panoramë e tillë po vazhdon prej disa ditësh.

Turistët thonë se si pasojë e ndotjes kundërmon edhe aromë e keqe, ndërsa vendasit thonë se dyshohet që shkak i kësaj ndotjeje bëhen edhe shkarkimet e ujërave të zeza nga bizneset.

Ndonëse një situatë e tillë vijon prej ditësh, nga ana e autoriteteve nuk ka është marrë asnjë masë!

Kjo nuk është hera që në këto plazhe vihet re një ndotje e tillë e ujit, por duket se ankesat dhe shqetësimet kanë rënë në vesh të shurdhër.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tano: 01/07/2022 01:44

  KETO QUHEN PUME TE BERA ME BYTHE.... BASHKIA ESHTE INEKZISTENTE,,SHTETI FLE GJUME DHE SITUATTA FLET VETE....DUHET TE ISHIN NDERTUAR 50 DEBORATORE PER UJRAT E ZEZA TASHME NE BREGDET......

  Përgjigju
 • Eda: 30/06/2022 21:34

  Mos kini merak se e rregullon Jorgo Goro i Bashkise. A e keni pare se cfare fytyre prej debili eshte?????. A i keni pare plehrat ne te gjitha fshatrat e Himares si jane? Kullosin lopet neper plehra. A keni pare ndonje kazan plehrash ne plazhe???? Asnje. A e keni pare shpellen e Spilese,Monument Kulture, mu ne zemer te saj se ne cfare situate eshte????? Ishim.javen qe kaloi 8 veta nga Tirana dhe skemi per te shku here tjeter. Jorgua ka shume pune. Ai sic duket FLE gjume.

  Përgjigju
  • Shpellari: 01/07/2022 01:53

   C'deshe tek shpella o tironse? Lerja shpellen shpellareve.

  • PortoEda: 30/06/2022 23:08

   Shume e lajmeruar qenke, edhe per emrin e kryetarit por edhe per lopet.. por zoti Eda opoziten mos e ben ne shqiptarja.Com por behe ne rruget e Himares

 • liku: 30/06/2022 21:30

  Gjithe ajo popllsi qe eshte ne Himare ku derdhen ujrat e zeza

  Përgjigju
 • Paul: 30/06/2022 20:38

  PSE NUK JA VENDOSNI KETIJ PLAZHI EMRIN PO-MUT......

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Inxhinieria ‘mund’ mjekësinë! Maturantët zgjedhin arsimin profesional! Rriten aplikuesit në degët bujqësore dhe mësuesi

Inxhinieria ‘mund’ mjekësinë! Maturantët zgjedhin arsimin profesional! Rriten aplikuesit në degët bujqësore dhe mësuesi