Ndryshimet e papritura të motit në Kosovë, shiu dhe era e fortë rrëzojnë shtyllat elektrike e pemë

Rrëzohen pemët nga moti i keq në Kosovë

Ndryshimi i papritur i motit, nga rënia e temperaturave në erëra të forta e shi të rrëmbyeshëm shkaktoi dëme në disa vende të Kosovës.

Kryetari i Komunës së Suharekës, ka publikuar disa foto në rrjetet sociale ku shihen dëmet e shkaktuara nga moti i keq në fshatin Semisht të Suharekës.

Siç shihet nga pamjet era e fortë dhe shiu kanë shembur pemë dhe një shtyllë elektrike.

“Era e fortë dhe shiu i ka dëmtuar shtyllat elektrike në fshatin Semetisht. Ekipet emergjente kanë dal në teren dhe po e vlerësojnë situatën. Apeloj që në teren ta vlerësojnë dëmin edhe ekipet e KEDS-it”, shkroi Muharremaj.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

‘Shahu’ i dy superfuqive, SHBA skeptike ndaj Kinës për çështjen e Tajvanit: Nuk mund t’i zëmë besë, nuk kanë miq as aleatë