Ndryshimi i klimës/ Europa përfshihet nga temperatura anormale

Vjeshta është pranë nesh, të paktën në kalendar. Por teksa në Europë temperaturat janë ende të larta, duket se jemi akoma në mes të verës.

Një valë e jashtëzakonshme nxehtësie anormale prej anticiklonit që vjen nga Maroku, po prek shumicën e vendeve të Kontinentit, me temperatura që arrijnë madje 33/34 gradë

Sipas Sébastien Léas, meteorolog në ‘Météo France’, ne do të duhet akoma për shumë kohë të durojmë të nxehtin pasi klima po ndryshon dhe tendenca e verës do shtrihet edhe më gjatë

Kudo, vlerat maksimale janë rritur mbi mesataren për gati 10 ° gradë. Një flakë e vërtetë e nxehtësisë po vijon edhe në Rusinë Jugore.

Ka ende kohë për të ndryshuar veshjet…

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Përmbytet kampi i azilantëve shqiptarë në Francë: Jetojmë në kushte çnjerëzore