Lëvizje në Polici, Ardian Çipa ikën nga Elbasani, shkon në Gjirokastër! Vendin e tij e zë Ilir Proda! Ndryshime edhe në Dibër

Ndryshime në Policinë e Shtetit. Ardian Çipa nga DVP Elbasan emërohet Drejtor i Policisë Vendore Gjirokastër. Bledar Çeliku, nga Gjirokastra emërohet tek Drejtoria e Standarteve në Drejtori të Përgjithshme.

Në Elbasan komandohet drejtues Ilir Proda që më herët mbante postin e nëndrejtorit për Policinë Kriminale në këtë Drejtori. Në Dibër emërohet drejtues Lorenc Shehu.

Lëvizje mësohet të ketë pasur edhe në Lezhë, por ende nuk janë të konfirmuara me emra konkret.

1678177433_proda.jpg

 

Ardian Çipa dhe Ilir Proda

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Gjiprenga: 07/03/2023 13:12

    Policia e shtetit ka një detyrë dhe rol të madh në ruajtjen e rendit e qetësisë publike,në luftë ndaj krimit e korrupsionit e të tjera…! Sipas asaj që shohim e dëgjojmë,këto detyra nuk po i kryen. Poulli i thjeshtë nuk ka besimin e plotë kur shikon që: - ka polic që të dalin në rrugë,(nga ferrat)të ndalojnë e të “vënë gjobë”! - ka inspektor policie nëpër lagje e njësi administrative,pa arsim,mbase as 8-vjeçar,me vese e nivel të ulët njerëzor. Çfarë pret prej tyre?!!! -…deri tek njveli më i lartë në bazë;drejtori me stafin e tij. Një gjë është e sigurtë:gjendjen e njohin dhe e kanë në dorë.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Matura 2024/ Gjeni këtu rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe e Letërsisë (PDF)

Matura 2024/ Gjeni këtu rezultatet e provimit të Gjuhës Shqipe e Letërsisë (PDF)