Në Berlin do lejohet që të qëndrosh në pishina topless

Në Berlin do lejohet që të qëndrosh në pishina topless

Foto ilustruese

Gratë do të lejohen të notojnë topless në pishinat publike të Berlinit, pas një vendimi nga autoritetet e qytetit. Kjo vjen pasi një grua që u hodh në pishinë topless mori masa ligjore.

Në dhjetor të vitit të kaluar, një grua e dytë tha se asaj iu tha të mbulohej ndërsa ishte në një pishinë të mbyllur. Autoritetet ranë dakord se kishin qenë viktima të diskriminimit dhe thanë se të gjithë vizitorët në pishinat e Berlinit tani kishin të drejtë të shkonin topless.

Vendimi do të mirëpritet nga ata që mbrojnë atë që njihet si Freikörperkultur - kultura e trupit të lirë.

Vizitorët e huaj në Gjermani janë shpesh të befasuar dhe ndonjëherë plotësisht të shqetësuar nga pamja e gjermanëve të zhveshur që dëfrejnë në liqenet e saj, shtrihen në parqe ose futen në sauna topless.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Deputeti i PD: Duhet Kuvend pajtimi brenda partisë! Të bëjmë hap pas të gjithë ne që kemi humbur sfida në nivel qarqesh

Deputeti i PD: Duhet Kuvend pajtimi brenda partisë! Të bëjmë hap pas të gjithë ne që kemi humbur sfida në nivel qarqesh