VIDEO/ Në Boston këndohet dhe kërcehet shqip në prag të festave të nëntorit

Me këngë e valle shqiptare, shqiptarët në Boston të SHBA-së kanë nisur festimet për ditën e ngritjes së flamurit.

Videot dhe fotot e LSA -së tregojnë dhjetëra shqiptarë, mes tyre të rinj, të moshuar por dhe fëmijë që janë bashkuar në shesh për të festuar në përkujtim të 26 Nëntorit 1912.

Gjatë aktivitetit është kënduar dhe himni i Shqipërisë, ndërsa kanë dhuaruar një atmosferë festive me valle shqiptare.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gjarpri më i madh në botë është zbuluar në Amazonë, një anakonda 8 metra e gjatë

VIDEO/ Gjarpri më i madh në botë është zbuluar në Amazonë, një anakonda 8 metra e gjatë