Në Elbasan shpikje për të vjedhur energjinë, punonjësit e OSHEE habiten nga ajo që gjejnë poshtë tjegullave të banesës (VIDEO)

ELBASAN- Teksa vjedhja e energjisë elektrike vijon të jetë një fenomen shqetësues në vendin tonë, punonjësit e OSHEE-së kanë hasur një rast të pazakontë gjatë punës dhe kontrolleve në terren.

Këtë rast OSHEE e ka shpërndarë në rrjetet sociale duke treguar edhe habinë se si një qytetarë kishte fshehur kabullin elektrik që e kishte lidhur ilegalisht poshtë tjegullave . Ngjarja në fjalë ka ndodhur në Elbasan.

“Vjedhja e energjisë elektrike po realizohet në forma më të kamufluara. Rasti tregon qartë “shpikjen” për të fshehur lidhjen e dytë”, shkruan OSHEE në Instagram.

E.L./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të merrni pjesë në tubimin e thirrur nga Presidenti Meta më 2 mars në Bulevard?

Komento

Komente

 • Tosis: 17/01/2020 09:31

  Sepse nuk shtyet keshtu dhe hajduti nje dite kapet

  Përgjigju
 • Mateo: 17/01/2020 04:57

  1 nuk eshte mire te vjedhesh por sa ka vjedhur oshee eshte gjyna qe 1 person qe ska 1 pune si do i paguaj ai dritat . Kete do ta kisha bere dhe une nese do isha ne shqiperi me 1 rroge max 280 mij leke . Neve si shqiptar te na rroje partia. Rama ik

  Përgjigju
 • Agjenti: 16/01/2020 16:04

  Pastaj cirreni pse ju fusin ne burg.

  Përgjigju
 • Santa Quaranta: 16/01/2020 15:28

  Po trumbetohet nje handikap i madh me rastet e vjedhjes se energjise elektrike. Vjedhja e energjise elektrike eshte vjedhja e nje kompanie private, pavaresisht se ka perqindje edhe shteti shqiptar dhe ne 95% te rasteve vjen nga mosveprimi ose implikimi i punonjesve te OSHEE ne kete vjedhje disa miliardshe. Pra ky eshte problem i OSHEE qe po keqmenaxhon te ardhurat e veta indirekt te ardhurat e shtetit,m pra tonat!! Keta procedojne dhe nxjerrin fukarenj neper video qe vjedhin nga 20-30 euro ne muaj dhe nuk nxjerrin hotelet dhe resortet qe vjedhin miliona dhe paguajne 50 euro ne muaj!! Kjo kompani eshte komplet e implikuar dhe fajtore per gjendjen skandaloze te faturimit qe ne fakt nuk vidhet nga populli por nga faturistet dhe pergjegjesit e zonave dhe piramida me rradhe!

  Përgjigju
  • Miri: 16/01/2020 17:08

   Fiiksss e vertete.