VIDEO/ Në kërkim për kundërshtim të policisë, arrestohet 33 vjeçari në Vlorë (EMRI)

Një 33 vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia në Vlorë. Ai akuzohet për kundërshtim të punonjësve të policisë dhe ndaj tij gjykata e Vlorës kishte caktuar masën e "arrestit me burg". 

Në pranga ka rënë Brikel Alikaj. Arrestimi i të riut është bërë në kuadër të operacionit "Sundimi i Ligjit".  

Gjykata e Apelit e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar këtij shtetasi masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kundërshtim i punonjësve të policisë”, pasi në muajin qershor, në ambientet e spitalit të Vlorës, ka kundërshtuar me forcë punonjësit e Policisë.    

Ndërkohë materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?