Në kërkim për shitje dhe prodhim narkotikësh, pranga 45-vjeçarit në Berat

Në kërkim për shitje dhe prodhim narkotikësh, pranga 45-vjeçarit në Berat

Në kërkim për shitje dhe prodhim narkotikësh, pranga 45-vjeçarit në Berat

Një 45 vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit, pasi ishte shpallur në kërkim për shitje të narkotikëve.

Në kuadër të kuadër të megaoperacionit mbarëkombëtar "Sundimi i ligjit" policia ka bërë të mundur kapjen e 45-vjeçarit Marjus Marini në lagjen "Muzakaj", Berat.

Gjykata e Apelit në Vlorë, e ka dënuar shtetasin, me 3 vjet e 6 muaj burgim, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve". 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Berat, për veprime të mëtejshme.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty

Himarë/ Rama i jep certifikatën e pronësisë, vajza e Petro Markos: Do ta kthej në muze, kujtimi i babait do jetë gjithmonë aty