Në kërkim për trafik droge dhe emigrantësh, dy të arrestuar në Gjirokastër (EMRAT)

Foto ilustruese

Dy shtetas janë arrestuar sot në Gjirokastër pasi ishin shpallur në kërkim për posedim të lëndëve narkotike si dhe për trafik emigrantësh.

Ervin Llaka, 26 vjeç, banues në Bilisht të Korçës, është arrestuar pasi ka ndihmuar tre shtetas të huaj nga vendet Mena për të kaluar kufirin, ndërsa shtetasi Erjon Vela, 36 vjeç, banues në Libohovë, është vendosur në pranga pasi i është gjetur në banesë 2 kilogram Cannabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Formacionet/ Befasojnë trajnerët Daja dhe Dede, futbollist debutues në derbi