Në lokalin e tij ushtrohej aktiviteti i paligjshëm i lojës me zara, arrestohet 35-vjeçari në Elbasan! Nën hetim 12 klientët që po luanin

Në lokalin e tij ushtrohej aktiviteti i paligjshëm i lojës me zara, arrestohet 35-vjeçari në Elbasan! Nën hetim 12 klientët që po luanin

Tavolina ku ushtrohej loja dhe paratë e sekuestruara

ELBASAN – Një 35-vjeçar i identifikuar si E.G., është arrestuar nga policia në Cërrik pasi kishte vënë lokalin e tij në dispozicion të organizimi të kundërligjshëm të lojës me zara.

Nën hetim janë vënë 12 të tjerë që u kapën duke luajtur në ambientet e këtij lokali.

Nga policia janë sekuestruar tavolina e lojës me zara dhe rreth 65 000 lekë të rinj të përfituar nga kjo veprimtari e kundërligjshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë zjarri në Rotterdam, viktimat janë dy gra, një 14-vjeçare e plagosur

Sulmi me armë zjarri në Rotterdam, viktimat janë dy gra, një 14-vjeçare e plagosur