Në një javë/ Policia rrugore e Tiranës ‘dynd’ me gjoba shoferët, 5 të arrestuar

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë një bilanc në lidhje me masat që janë për shkelësite e rregullave të qarkullimit rrugore.

Konkretisht gjatë javës që lamë pas janë arrestuar 4 shoferë, pasi kanë rezultuar në gjendje të dehur, 4 persona janë proceduar për drejtim mjeti pa leje dhe 1 është arrestuar për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë

Masat Administrative

•9,389 masa të vendosura gjatë javës, konkretisht:

•59 masa për xhama të zinj;

•605 masa për tejkalim shpejtësie;

•188 masa për parakalim të gabuar;

•226 masa për përdorim të celularit gjatë drejtimit;

•322 masa për mos vendosje rrip sigurimi;

•140 masa për mos vendosje të kaskës mbrojtëse;

•411 masa për mosdhënie përparësi këmbësorëve;

•14 masa për mosrespektim të tabelës “Stop”;

•34 masa ndaj këmbësorëve;

•6 268 masa për qëndrim të gabuar;

•1 515 masa të ndryshme.

 Pezullime dhe bllokime:

•1 rast për drejtim mjeti në efektin e alkoolit;

•6 raste për shpejtësi mbi normat e lejuara;

•2 raste për shkelje të tjera;

•8 automjete janë bllokuara (për detyrime të pashlyera dhe për mungesë dokumentacioni).

Jemi të përkushtuar në garantimin e sigurisë

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj