Në pranga edhe nënkryetarja e Bashkisë së Bulqizës, bashkëpunoi me Lefter Allën për t'i dhënë tenderin miqve të tij

 

Mes 10 personave të vënë në pranga për abuzim me tenderat e Bashkisë së Bulqizës, në pranga ka rënë edhe nënkryetarja Enkeleda Lleshi. Ajo bashkë me specialistë të prokurimeve kanë bërë të mundur që tenderin e Ujësdjellësit ta fitonte me dokumentacion BOE Egland shpk dhe BE-IS shpk, duke krijuar avantazhe për këtë subjekt gjatë procedurës së prokurimit

Por nga hetimet ka dyshime të arsyeshme të bazuara, se punimet janë kryer nga OE 2AF Albania shpk, lidhje shoqërore e kryetarit të Bashkisë.


Lajmi kryesor:

Në pranga kryebashkiaku i Bulqizës, i dha kompanisë së të afërmit të tij ndërtimin e ujësjellësit 3 mln euro! Arrestohen edhe 12 të tjerë, mes tyre nënkryetarja e Bashkisë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Kurti i prerë: Kryetarët e zgjedhur në veri të Kosovës duhet të jenë në zyrë, s’mund të krijojmë struktura paralele jashtë ndërtesave

Kurti i prerë: Kryetarët e zgjedhur në veri të Kosovës duhet të jenë në zyrë, s’mund të krijojmë struktura paralele jashtë ndërtesave