Në qendër të kritikave, i ati i Dea Mishel mbron të bijën: Vajza ime është labe, kështu reagon ndaj padrejtësive

Në qendër të kritikave, i ati i Dea Mishel mbron të bijën: Vajza ime është labe, kështu reagon ndaj padrejtësive

Dea Mishel, Kiara Luizi dhe Efi

“Vajza ime është labe e s’bën kurrë mbrapsht për asnjë”, Ky ishte reagimi i të atit të Dea Mishel e cila së fundmi është vënë në qendër të kritikave për shkak të nominimit të tre njerëzve më të përfolur në BBV.

Dea prej prime-it të së shtunës, ku nxori në nominim Kiarën, Luizin dhe Efin, ku kjo e fundit u largua nga shtëpia e “BBV” është “maskruar” në rrjet duke u kosideruar një ushtare e Oltës.

Deas iu dha e drejta për të nominuar pasi fitoi sfidën e “inteligjencës”.

Babai i Deas ka një ankesë edhe për publikun, i cili është krah Luizit.

“Të thuash të vërtetën sot krijon armiq. Vajza ime është labe dhe nuk bën kurrë mbrapsht për asnjë. Edhe kur bën faj kërkon falje. Ajo duket e butë, por ka karakter të fortë, ajo nuk ka fyer askënd është sjellë me edukatën që e karakterizon, por kur shikon padrejtësi ajo rri përballë.

Unë e shoh siç është në jetën e përditshme, e vërtetë. Është një lojë e pakuptimtë, unë kam ankesat e mia, nga njerëzit që janë brenda dhe që janë jashtë. Aty bullizohet një femër dhe shoqëria. Dea bullizohet në televizion direkt, fyhet nga një mashkull që është babai i saj në moshë. Shoqëria në vend që të reagojë solidarizohet me të,”-u shpreh ai.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Labi: 08/02/2023 13:40

  Ca thu or vllau, nuk e njeh vajzen! . Jarper po, por labe sbesoj.

  Përgjigju
 • Laberia: 07/02/2023 22:47

  Ca thua o xhaxh

  Përgjigju
  • Laluci: 08/02/2023 09:50

   Xhaxhi thot te verteten kok pa lare.

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’