Spanja e kërkonte për vrasje në emër të një grupi kriminal, arrestohet në Durrës Armando Masha (VIDEO)

Durres- Një 49 vjeçar i cili kërkohej nga autoritetet spanjolle për një vrasje të kryer në emër të një grupi kriminal është arrestuar në qytetin e Durrësit.

Operacioni i arrestimit të Armando Mashës nga forcat e Posaçme Operacionale në Departamentin e Policisë Kriminale u kodua “Operacionalja 11”. 

Policia e shtetit informoi 49 vjeçari i cili ishte person ‘me rrezikshmëri shoqërore të lartë” është lokalizuar në lagjen nr. 13, Durrës aty ku dhe ka lindur

“49-vjeçari ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Orgivas, Spanjë,në vitin 2022,  i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Vrasja", kryer në kuadër të grupit kriminal’ thuhet në njoftimin e policisë e cila publikoi dhe video të shoqërimit të tij me pranga në duar drejt policisë. 

Interpol Tirana vijon të bashkëpunojë me homologët në Spanjë, për të finalizuar ekstradimin e 49-vjeçarit, në Spanjë.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Sërish bashkëpunim me Bashën? Bejko: Po punojmë për një lëvizje të re politike, s’i mbyllim derën askujt që është kundër sistemit të vjetër

Sërish bashkëpunim me Bashën? Bejko: Po punojmë për një lëvizje të re politike, s’i mbyllim derën askujt që është kundër sistemit të vjetër