Në televizor 'trash zërin', Tedi Blushi ka 8 muaj që nuk paguan taksat dhe faturat e ujit të pijshëm

Në televizor 'trash zërin', Tedi Blushi ka 8 muaj që nuk paguan taksat dhe faturat e ujit të pijshëm

Tedi Blushi në protestë para Bashkisë së Tiranës

Sekretari i Përgjithshëm i PL-së së Ilir Metës, Tedi Blushi, nuk lë dalje televizive pa u ankuar për taksat. Por, në të vërtetë, ai ka 8 muaj pa paguar faturat e ujit të pijshëm dhe taksat e qytetit.

Ndryshe nga qytetarët e thjeshtë, të cilët i paguajnë rregullisht, zbulimi i Metës kur ishte President, nuk denjon të paguajë asnjë taksë për 8 muaj me radhë, madje as ujin e pijshëm që konsumon çdo ditë.

Rezulton se Tedi Blushi nuk i ka paguar faturat e ujit që prej Tetorit 2023. Ndaj, është mirë që përpara se të ankohet për taksat, si fillim t’i paguajë ato si gjithë qytetarët e Tiranës.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • agim: 04/06/2024 19:03

  Ky eshte shtet leshi,punon me dy standarte,qytetari ose fshatari qe nuk paguan 3 fatura i nderpritet drita gjobitet,dhe i shkon polici tek dera,sekretarit te pergjithshem te Partise se Ilir Metes nuk paguan dritat 8 muaj nuk i thot kush gje,: Shtet leshi shtet leshi.

  Përgjigju
 • ana: 04/06/2024 16:58

  cfare pret nga KETA LLUMRAT E LSI...VETEM VJEDHJE...//.

  Përgjigju
 • Gerdeci: 04/06/2024 15:45

  Thjesht nje felliqesire dhe parazit.

  Përgjigju
 • Klaudio: 04/06/2024 15:38

  Punojsit e ujesjellsit duhet te paditen per shperdoeim detyre sepse nuk i kan nderpre ujin pas 3 faturave debitore,ne qytetarve te thjesht po spagum tre fatura na nderpritet direkt.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Dash Sula kritika për draftin e Zgjedhores: E keni sjellë në Komision gjysmë ore para, e keni vulosur! Gjithçka tjetër kot

Dash Sula kritika për draftin e Zgjedhores: E keni sjellë në Komision gjysmë ore para, e keni vulosur! Gjithçka tjetër kot