Nënë Liza protestë para Kuvendit: S'ka ardhur njeri të pyes a jam gjallë a kam vdek! Këtij shteti s'i rr*het për plaka

 

Nënë Liza është sërish në krye të protestës së banorëve të '5 Majit' para Kuvendit, ku sërish ka hedhur akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj.

"Unë dua prej shteti të hap derën e parlamentit të hapin derën dhe ta marrin vesh se kush është nëna, një nënë 78-vjeçare, po fle në brymë, nuk kam ça ha, nuk ka ardhur askush të pyes a është gjallë apo ka vdekur nana, prej Amerike më kanë marrë në telefon, ky është shteti, s'i rr*het për plakat, për fëmijët", tha Nënë Liza.


Lajmi kryesor:

Banorët e 5 Majit dhe të Laprakës 90 minuta protestë para Kuvendit: S'kemi ardhur për konfrontim, por që deputetëve t'u tregojmë të drejtat tona! I 'vënë drynin' Bashkisë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë