‘Nëse më tradhton, do duhet të paguajë faturat e mia’, vajza firmos kontratën e padëgjuar më parë me të fejuarin

‘Nëse më tradhton, do duhet të paguajë faturat e mia’, vajza firmos kontratën e padëgjuar më parë me të fejuarin

Chaylene Martinez

SHBA- Disa e quajtën çmenduri, ndërsa disa të tjerë një zgjidhje gjeniale veprimin e një përdoruese të ‘Tik-Tok-ut’, e cila vendosi të nënshkruante  një ‘kontratë besueshmërie' më të fejuarin e saj.

Chaylene Martinez nga Idaho postoi një video e cila u bë virale, ku tregonte kontratën, ku sipas së cilës thuhet se nëse i fejuari e tradhton, ai do duhet t’i paguajë asaj faturat.

“I fejuari im sapo nënshkroi një dokument ligjor dhe ne e morëm të noterizuar se nëse më tradhton, duhet të paguaj faturat e mia,”, tha Chaylene Martinez, e njohur në internet si @ SalamiiQueen, në videon që ka më shumë se 7 milionë shikime.

“Unë jam shumë e zgjuar apo e çmendur. Nuk e di”, shtoi ajo

Ndërkohë në një koment në video thuhet:

“A mund të na dërgoni një lidhje për këtë dokument pdf,” komentoi një person.

“Kjo është deri tani gjëja më e zgjuar që kam dëgjuar ndonjëherë”, tha një tjetër komentues.

“Nëse ata nuk janë të gatshëm ta bëjnë këtë, unë nuk i dua”, shkroi një person i tretë.

Ndërkohë, pati dhe nga ata të cilët e kritikuan këtë veprim:

“Nuk ka besim tashmë”, shkroi një përdorues./NewYorkPost

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas

Vidhet gjatë natës kasaforta e një servis makinash në Përrenjas