Netanyahu: Ne do të bëjmë gjithçka për t'u mbrojtur

Netanyahu: Ne do të bëjmë gjithçka për t'u mbrojtur

Benjamin Netanyahu

1713373221_benjaminNetanyahu.JPG

‘Dua të bëj të qartë, ne do të marrim vendimet tona dhe shteti i Izraelit do të bëjë gjithçka që është e nevojshme për t’u mbrojtur.’

Kështu deklaroi kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, duke përsëritur të drejtën për vetëmbrojtje pas sulmit Iranian.

Kreu i qeverisë izraelite u takua me ministrat e Jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar dhe Gjermanisë, David Cameron dhe Annalena Baerbock, duke i falenderuar për mbështetjen e tyre ‘të paprecedentë’ në parandalimin e sulmit nga forcat e Teheranit.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj Izraelit, SHBA dhe BE gati sanksionet e reja ndaj Iranit! Blinken bisedë me kryeministrin e Katarit: Duhet shmangur përshkallëzimi


G.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Fatmir Xhafaj: Kushtetuesja përballë sfidave, më shumë paanshmëri, integritet, profesionalizëm dhe koherencë

Fatmir Xhafaj: Kushtetuesja përballë sfidave, më shumë paanshmëri, integritet, profesionalizëm dhe koherencë