Nga Berisha, te Meta, Rama e Basha/ Rudina Hajdari nxjerr emrat: 30 vjet në pushtet, no comment!

Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari ka sulmuar sërish klasën politike. Ajo ka publikuar emrat e politikanëve që sipas saj janë në pushtet prej 30 vitesh.

Deputetja ka publikuar me emra në “Facebook” vjetërsinë e angazhimit të klasës politike pas rënies së komunizmit dhe deri në ditët e sotme.

Në renditjen që Hajdari ka bërë, rezulton se pjesa më e madhe e politikanëve vijojnë që të jenë në poste drejtuese duke e lënë pa fjalë vajzën e Azem Hajdarit, që shkruan “No comment!”.

Fotoja e publikuar nga Rudina Hajdari

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Adil: 10/07/2019 23:37

    Edhe amerikani Engel ka 3o vjet ne politike ne usa

    Përgjigju
  • Lleshi: 10/07/2019 19:50

    Sa bukur i ke rradhitur, kur i lexon keto emra me kujtohen ato vitet kur erdhi democracy dhe asgje nuk eshte bere tee gjithe keta u pasuruan , shahen me njeri-tjetrin dhe po darkojne se bashku dhe vendi eshte ne vend numero !!! Kjo klase politike qe per 30 vjet vetem komunizem kane bere dhe jo democracy. Te gjithe keta kane ardhur nga shkolla komunistee dhe se kuptojne dite qe do ya heqin ate fjale deri ne vdekje. Mendoj qe populli per kto duhet tee ngrihet dhe tee protestoje ti heqi nga politika dhe te zevendesohen me brezin e ri

    Përgjigju