Nga Durrësi në Berat për të shpërndarë kokainë, i gjenden 33 doza, arrestohet 36-vjeçari, një tjetër nën hetim

Nga Durrësi në Berat për të shpërndarë kokainë, i gjenden 33 doza, arrestohet 36-vjeçari, një tjetër nën hetim

Droga e sekuestruar

Një 36-vjeçar me iniciale O.K., nga Durrësi ka rënë në prangat e Policisë së Beratit, pasi u kap me 6 doza kokainë të cilat do t’i shpërndante në Berat.

Ai u arrestua në lagjen “Uznovë” të Beratit teksa ishte duke lëvizur me makinë, ku ndodhej dhe një 27-vjeçar me iniciale E.H., po nga Durrësi të cilit iu gjet një sasi kanabis. 27-vjeçari u vu nën hetim.

Gjithashtu, pas arrestimit të 36-vjeçarit, Policia e Beratit në bashkëpunim me Policinë e Durrësit ka kontrolluar banesën e tij në Durrës, ku u gjetën dhe u sekuestruan dhe 27 doza të tjera me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, si dhe një peshore elektronike.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Një ditë pas shkarkimit të Dritan Mehmetit, FK Partizani zyrtarizon marrëveshjen me trajnerin italian Xhovani Kolela

Një ditë pas shkarkimit të Dritan Mehmetit, FK Partizani zyrtarizon marrëveshjen me trajnerin italian Xhovani Kolela