Nga ‘ferri në parajsë’, Çinari vendos derbin e sherrit! Partizani fiton kundër Tiranës (Pamjet)

Erald Çinari, futbollisti i Partizanit i dënuar me 4 muaj pezullim nga FIFA, nuk mund ta kishte imagjinuar as një ëndërr një rikthim të tillë në aktivitet. Sulmuesi shkodran ishte autori i golit të fitores 1-0 për Partizanin në derbin me Tiranën, që u luajt në Elbasan Arena.

Mëngjarashi i cili u fut në lojë si zëvendësues në minutën e 78, iu desh shumë pak kohë për të gjetur rrugën e rrjetës. Mjaftoi një devijim në zonë për të mposhtur portierin Bekaj dhe për të rikthyer Partizanin te fitoret në derbi pas katër ndeshjesh.

Me këtë fitore Partizani konfirmohet si skuadra ndjekëse e Vllazninë në luftën për titull kampion, ndërkohë që protagonistët e derbit pas ndeshjes u shprehën:


Lajmi kryesor:

Derbi Partizani-Tirana/ Përplasen tifozët në ‘Elbasan Arena', tentohet të digjet një makinë dhe thyhen xhamat e lokalit! Policia nis shoqërimet


Ora 21:00
Nga ‘ferri në parajsë’, Çinari vendos derbin e sherrit! Partizani fiton kundër Tiranës (FOTO)
1 / 52
2 / 52
3 / 52
4 / 52
5 / 52
6 / 52
7 / 52
8 / 52
9 / 52
10 / 52
11 / 52
12 / 52
13 / 52
14 / 52
15 / 52
16 / 52
17 / 52
18 / 52
19 / 52
20 / 52
21 / 52
22 / 52
23 / 52
24 / 52
25 / 52
26 / 52
27 / 52
28 / 52
29 / 52
30 / 52
31 / 52
32 / 52
33 / 52
34 / 52
35 / 52
36 / 52
37 / 52
38 / 52
39 / 52
40 / 52
41 / 52
42 / 52
43 / 52
44 / 52
45 / 52
46 / 52
47 / 52
48 / 52
49 / 52
50 / 52
51 / 52
52 / 52
Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Pse përurimi i të bukurit TKOB nuk u bë dot gëzim i të gjithëve?