FOTO/ Nga Manjola Nallbani te Luiza Xhuvani, ‘festa’ në Opera, artistët që morën pjesë në takimin me Veliajn dhe Margaritin

FOTO/ Nga Manjola Nallbani te Luiza Xhuvani, ‘festa’ në Opera, artistët që morën pjesë në takimin me Veliajn dhe Margaritin

Veliaj dhe Margariti me artistët

Në Teatrin e Operas dhe Baltetit është zhvilluar një festë e artistëve të njohur që nga këngëtarja Manjola Nallbani dhe aktorja Luiza Xhuvani. Gjatë këtij momenti ndryshe mes artistëve të fushave të ndryshme, kanë qenë të pranishëm edhe ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Ata kanë falënderuar artistët për gjitha sakrificat e bëra në emër të profesionit të tyre. Ndërsa Margariti shkruan në një postim në facebook se bëhen përpjekje për t’u rikthyer dinjitetin institucioneve kulturore duke nisur që nga rritja e pagave deri tek përmirësimi i infrastrukturës.

“Bashkë me Erionin kaluam një moment ndryshe me miqtë tanë artistë, ata që na frymëzojnë dhe na mbushin shpirtin me artin e tyre; por që përtej skenës ndajnë me ne të njëjtat ptoblematika. Në këto vite jemi përballur me sfida e vështirësi, por po përpiqemi të luftojmë me kohën për t'u rikthyer institucioneve kulturore dinjitetin që meritojnë; që nga përmirësimi i infrastrukturës, te rritja e pagave”- shkruan Margariti.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Andi: 04/05/2023 19:32

  Kane gjetur ke te takojne???!ate qe ju prishi teatrin!!!

  Përgjigju
 • Nxnd: 04/05/2023 00:08

  E keni menduar mire titullin?! E kujtoni kush eshte i biri i Luiza Xhuvanit?!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ U dhunua se kundërshtoi martesën me detyrim, Gjykata lë në burg babain, vëllain dhe të fejuarin! Avokatët mohojnë: Ajo ka pasur kriza eplileptike, të kryhen hetime

Vlorë/ U dhunua se kundërshtoi martesën me detyrim, Gjykata lë në burg babain, vëllain dhe të fejuarin! Avokatët mohojnë: Ajo ka pasur kriza eplileptike, të kryhen hetime