Nga Sauku në Peqin për të kultivuar kanabis, merr fund aventura e 3 trafikantëve, e pëson dhe kryeplaku (VIDEO)

Gjatë kontrollit masiv të territorit, në fshatin Garunjë në Peqin janë gjendur 381 rrënjë kanabis , të cila u asgjësuan me anë të djegies. Në prangat e policisë kanë rënë 3 persona,2 prej tyre, vëllezërit nga Sauku, 36-vjeçari Njazi Sina dhe 45-vjeçari Gentian Sina, është arrestuar gjithashtu dhe 47-vjeçari Myslim Sina banues në Rrogozhinë.

Gjatë kontrollit në banesën e 2 vëllezërve, u gjetën gjetur dhe u sekuestruan 2 armë gjahu, një sasi municioni luftarak, 1 palë dylbi, 2 radio marrëse-dhënëse, 1 thikë, 1 automjet, dhe 3 aparate celuare.

Gjithashtu është vënë nën hetim dhe kryetar i fshatit Garunjë e Madhe, 47-vjeçari Halit Metalla, i cili akuzohet për veprën penale "Shpërdorimi i detyrës".

Gjatë kontrollit masiv të territorit, në fshatin Garunjë, Peqin, shërbimet e Policisë kanë gjetur të kultivuar fidanë të dyshuar narkotikë canabis sativa, të cilët u asgjësuan me anë të djegies. Nga veprimet hetimore dyshohet se 3 shtetasit e arrestuar janë autorët e kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Radha kilometrike në Kakavijë, Meta thirrje Ramës dhe Xhaçkës: Ndërprisni pushimet, qytetarët të mos trajtohen si njerëz pa atdhe! Ngrihuni në këmbë për garantimin e lëvizjes së lirë

Radha kilometrike në Kakavijë, Meta thirrje Ramës dhe Xhaçkës: Ndërprisni pushimet, qytetarët të mos trajtohen si njerëz pa atdhe! Ngrihuni në këmbë për garantimin e lëvizjes së lirë