Ngatërroi rrugën dhe u bllokua në mal, shpëtohet nga policia turisti austriak në Krujë

Ngatërroi rrugën dhe u bllokua në mal, shpëtohet nga policia turisti austriak në Krujë

Ura e Abdyl Agës në fshatin Kurcaj të Krujës

Një turist austriak është shpëtuar nga policia mbrëmjen e sotme në malin e fshatit Kurcaj të Krujës ku kishte mbetur i bllokuar.

68 vjeçari kishte ngatërruar rrugën gjatë vizitgës së tij në fshatin Kurcaj dhe kërkoi ndihmë nga policia pasi ishte ngjitur në mal.

Shpëtimi i tij u bë rreth orës 21:00 të mbrëmjes së sotme pasi efektivët gjetën vendndodhjen e tij. Fatmirësisht, gjendja shëndetësore e 68 vjeçarit, është e mirë.  

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit