Policia: Vajzën e mori rryma e fuqishme e ujit, të shpëtuarit nuk kanë probleme, vijon krehja e zonës


Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Kanionin e Holtës ku humbi jetën një 25-vjeçare si dhe u rrezikua jeta e 6 personave të tjerë. Policia njofton se personat e shpëtuar nuk kanë probleme me shëndetin ndërsa po vijon krehja e zonës për t'u siguruar nëse ka persona të tjerë që mund të jenë duke kërkuar ndihmë.

"Personat  qe kishin humbur kontaktet  ne kanionet e Gramshit jane gjetur nga Policia dhe Zjarrfikesit. Ne dalje te kanionin nje vajze rreth 25 vjece nga Lushnja eshte gjetur e pa jete si pasoje e rrembimit nga rryma e fuqishme e ujit, ndersa dy te tjeret nuk kane probleme per jeten.

Edhe  personat e tjere qe u gjeten me pare  nga policia nuk kane probleme per shendetin. Ne operacionin e kerkim-shpetimit eshte perfshire edhe Renea me polumbaret e saj. Nderko vijon krehja e zones se kanioneve per tu siguruar qe ska persona te tjere qe mund te kene nevoje per ndihme" thote policia. 


Lajmi kryesor:

105 turistë brenda në kanionin e Holtës, vërshimi i ujit rrëmbeu familjen nga Lushnja, mbytet vajza, shpëtohen katër fëmijë (VIDEO-Ekskluzive)


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

A do ta përfshijnë gjithë Evropën, bllokimet dimërore ndaj Covid-19?