Ngjela: Nëse nuk fillojnë procedurat e shkarkimit të Metës, Rama bie dakord me dekretin fantazëm

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka deklaruar se dekreti antikushtetues i presidentit Meta është stimuluar me qëllim nxitjen e destabilitetit në Shqipëri.

Përmes një postimi në Facebook, Ngjela është shprehur se nëse Parlamenti i Shqipërisë nuk fillon procedurat e shkarkimin të presidentit Meta, atëherë kryeministri Rama është dakort me këtë dekret fantazëm.

Postimi i plotë

Nëse Parlamenti i Shqipërisë nuk fillon procedurat e shkarkimin të presidentit Meta, atëherë siç duket Rama është me dekretin fantazëm të Ilir Metës.
Ai dekret antikushtetues ka qenë stimuluar nga Ilir Meta për të nxitur destabilitet në Shqipëri.
Pse e frenon kërkesën për shkarkim Edi Rama...?

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se partitë politike do ta respektojnë kuotën gjinore; 30% gra në listat fituese të kandidatëve për deputetë?

Komento

Komente

 • Kometa 001: 14/06/2019 18:19

  Ne kete rast, plotesisht dakord me avokatin.

  Përgjigju
 • TRYLYLY REXHEP LEKA [ KEPI ]: 14/06/2019 16:55

  SPARTAK NGJELA KE PLOTËSISHT TË DREJT. NËQOFTËSE EDI RAMA NUK SHKARKON URGJENTISHT FUNDËRRINËN META ËSHTË BASHKPUNTOR ME KËTA FËLLIQËSIRA.E PASTAJ BËJ MUTIN SHQIPRIS.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pyeten votuesit e tyre, PD dhe LSI do të humbnim 2% të mbështetjes nëse dalin me një listë të përbashkët