Makina kthehet përmbys dhe del nga rruga në aksin Bulqizë-Fushë-Bulqizë, shkak bëhen ngricat (VIDEO)

Dy aksidente kanë ndodhur brenda pak minutave në aksin rrugor Bulqizë- Fushë Bulqizë në vendin e quajtur ‘Pishat’.

Shkak është bërë shtresa e akullit në rrugë, ku një makinë ‘Fuoristradë’ dhe një tjetër tip ‘Suzuki’, kanë dalë nga rruga. Ndërsa një nga makinat është kthyer përmbys. Fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Shpësh herë ky aks rrugor gjatë dimrit ka pasur aksidente të shumta si pasojë e ngricave në rrugë, gjë kjo që nuk është menaxhuar edhe nga firmat e mirëmbajtëse për hedhjen e kripës dhe skorjes.

1641208024_1641207675bulqize.jpg

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar