Ngricat në rrugë prej dëborës, ARRSH këshilla për shoferët: Këtu duhet të bëni kujdes

1616429443_16328252712722654298347302791851343786472096n.jpg

Situata e akseve rrugore problematike të krijuara si pasojë e reshejve të dendura të dëborës në 2 ditët e fundit, si duket është normalizuar.

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se nuk ka probleme në asnjë nga akset kombëtare, ndërsa u kërkon drejtuesve të mjeteve që të tregohen të kujdesshëm me shpejtësinë dhe të jenë pajisur me goma dimërore dhe zinxhirë.

“Në terren me mjete e punëtorë për të pasur qarkullim normal dhe të sigurt, pa prezencë bore apo ngricash. Nuk ka probleme në të gjitha akset kombëtare, ku puna vazhdon për pastrimin e plotë dhe shpërndarjen e kripës. Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të jenë pajisur me goma dimërore dhe zinxhirë, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH.


Lajmi kryesor:

Kukësi, Dibra dhe Korça përfshihen nga reshje dëbore, disa rrugë të kalueshme me zinxhirë, ARRSH tregon akset problematike! Mungesë të energjisë elektrike në disa fshatra (Video)


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Kriza e rezultateve, Barcelona shkarkon trajnerin Koeman