Ngrihet në Tiranë një memorial për grushtin e shtetit në Turqi (FOTO+VIDEO)

Në Tiranë është ngritur një memorial për viktimat e atij që u cilësua si grusht shteti i 15 korrikut 2016 në Turqi. Ndërkohë ndodhi një marshim që nisi nga sheshi “Nënë Tereza” dhe vazhdoi në kodrat e Liqenit ku është vendosur memoriali. I pranishëm mes përfaqësuesve turq, ka qenë edhe nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Ardian Mazniku, por edhe Kreshnik Çollaku nga PD-ja.


 • Sondazhi i ditës:

  Vlerësimi që ju keni për punonjësit e Policisë së Shtetit është?

Komento

Komente

 • Fatma: 12/08/2019 21:23

  Ca lidhje ka memoriali i grusht shtetit te Turqise ne Shqiperi... me flamuj neper rruge duke marshuar, O Zot na ruaj... Vetem qeveria jone ben budallalliqe te tilla...

  Përgjigju
 • Bashkim: 12/08/2019 07:48

  Në Turqi gjendet shtatorja e Adem Jashaeit

  Përgjigju
 • redi: 10/08/2019 16:02

  Dakort ato jane deshmore te Turqise po pse memorial ne Tirane ? Ka ndonje shpjegim bashkia Tiranes ?

  Përgjigju
 • Chriss: 09/08/2019 22:15

  Komento thote ketu. Po cfare komenti ketu ska fjale per te folur. Une se kuptoj ketu eshte Shqiperi apo Turqi.Clidhje ka kjo se cfare behet ne Turqi. Erdogani mund te cilesohet edhe si diktator mbas njefare kohe. Po si nuk kane byth te jene njehere vetvetja. Dhe me shisni pordhe se ne Shqiptaret jemi trima. Morracak do thoja dhe Pordhace........

  Përgjigju
  • Arbëri: 10/08/2019 08:05

   Në Serbi shpenzon miliona për fabrika dhe industri , në vendin ton pllana leshi dhe xhamia me r”aketa”kundër kombëtare shqiptare...!!! TURP DHE TRAGJEDI

 • mali: 09/08/2019 22:14

  Mendoj që një ditë keta bythlepires do ja ndertojne edhe nje lapidar sulltanit dhe nje pllake perkujtimore jeniqereve te vrar nga Skenderbeu .

  Përgjigju
  • Leftaqi: 10/08/2019 00:14

   Harrove Arberit e Shkodres Qe Ka Vra Skender bej, Gjenerali Osman.

 • UERDINGEN: 09/08/2019 21:53

  Servila te mjeruar te Erdoganit te gjithe kryeministrat shqipare qe nga viti 1991,Berisha,Nano,Rama dhe Veliaj.Rrofshin Mirditoret e pamposhtur.

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 10/08/2019 00:29

   Edhe KUKSIONET me Mulin

  • Loki: 10/08/2019 00:13

   Mireditoret? Hahahhahaha Ka Qene Mercenaret me te zellshem te Osmaneve, e dim Historine Tuaj.

  • Gogo: 09/08/2019 22:36

   Ik mer injorant

  • A S: 09/08/2019 22:16

   TURP! TURP! TURP! Gjergji i Madh po rënkon ne varr!×

Lajmi i fundit

John

Kërcënoi të birin me thikë, policia e Devollit arreston 71-vjeçarin, 3 ditë më parë i ishte caktuar masa ‘detyrim paraqitje’ për dhunë në familje