Nis shërbimi për aplikim për pasaportë dhe kartë identiteti në Konsullatën e Shqipërisë në Bari

Qytetaret ne Konsullatën e Shqipërisë në Bari

Konsullata e Përgjithshme e Shqipërisë në Bari ka filluar sot me një shërbim të ri, atë të aplikimit për pasaportë dhe kartë ID.

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njoftoi sot se sot filloi shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë rezidentë në Rajonet e Puglias, Molises, Basilikates, Kalabrise, Sicilise dhe Sardenjes.

"Sot filloi ne Konsullaten e Pergjthshme ne Bari, shërbimi për pajisjen me pasaportë dhe kartë identiteti të qytetarëve shqiptarë rezidentë në Rajonet e Puglias, Molises, Basilikates, Kalabrise, Sicilise dhe Sardenjes.

Në ceremoninë e inaugurimit, ku qytetarët e parë morën sot shërbimin për pajisje me këto dokumente, morën pjesë Zëvendësministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Agron Tare dhe Drejtori i ALEAT, Jean-Alain Jouan. Ftojme të gjithë qytetarët që të aplikojnë në portalin E-Albania, duke ndjekur gjithë udhëzimet e nevojshme", shkruan konsullata.

Aplikimi për këto dokumente mund të bëhet online përmes platformës ‘e-Albania’. Pasi të jeni regjistruar në këtë platformë, do të logoheni sërish me kredencialet e juaja dhe më pas do zgjidhni shërbimin e dëshiruar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sapa: 15/01/2021 20:05

  Filluan vjelljen kriminelet!

  Përgjigju
  • pasa: 15/01/2021 23:51

   Si po vjellin? Kane ngrene gje ushqim te prishur qe po vjellin, apo i ka zene barku?

 • Sondazhi i ditës:

  Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Rusia kërkon garanci për moszgjerimin e NATO-s në lindje