Nishani: Edi Rama përdor makinë që kushton 500 mijë euro, pse hesht selia e Partisë Demokratike

Bujar Nishani dhe Edi Rama

Ish-presidenti Bujar Nishani e cilëson si skandal të radhës, makinën që përdor për të lëvizur kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ku sipas tij duke ju referuar mediave kushton 500 mijë euro dhe se është marrë me qira nga Partia Socialiste.

Por më skandaloze, Nishani cilëson edhe heshtjen e selisë së Partisë Demokratike, ku ngre disa pyetje, për mos reagimin e PD-së. Nishani thotë se opozitarizmi, denoncimi i aferave qeveritare, përballja me të keqen nuk është më as monopol e as peng i Kryetarit Peng në selinë e PD.

‘Një skandal tjetër i qeverisë së skandaleve !

Baza e skandalit hajnia dhe mashtrimi !

Një gazetare e pakapur, denoncoi Edi Ramën se përdorte prej muajsh një makinë ultra luksoze që sipas medias kushtonte 500 mijë euro (gjysëm milioni pra).

Vetëm pas denoncimit të medias, qeveria tentoi të justifikohet se makinën e ka marrë Partia Socialiste me qera !!!!

Ky është një skandal (i rradhës kuptohet) që ngado ta kapësh të bën pis !

Por selia e Partisë Demokratike pse hesht !

Ka frikë ? Nuk e quan të rëndësishme ? Nuk ka dëgjuar e parë gjë ? Apo ? ……..

Gjithsesi opozitarizmi, denoncimi i aferave qeveritare, përballja me të keqen nuk është më as monopol e as peng i Kryetarit Peng në selinë e PD.

Kryeministri i vendit nuk mundet të marrë e as të përdorë makina nga Partia Socialiste !

Në zyrën e qeverisë e në aktivitetin qeveritar Edi Rama është Kryeministri edhe i shqiptarëve kundërshtarë politik të Partisë Socialiste.

Në punët si kryetar i saj, ai mund të përdorë çdo gjë të PS. Zyra, makina, njerëz, të partisë.

Jo në Qeveri e jo në qeverisje !

Meqenëse PS e mori përsipër ta mbulojë skandalin e Edi Ramës, duhej që tu tregonte shqiptarëve se sa kushton qeraja e paguar, të bënte publike kontratën e nënshkruar, të nxirrte transaksionin e thesarit të shtetit për pagesën e realizuar, të sqaronte burimin e parave që partia ka shfrytëzuar, etj.,,,etj.,,,

Por natyrisht që këto nuk i bën dot, pasi thjesht mashtrojnë, gënjejnë, manipuloinë !

Imagjinoni një Kryeministër i zhytur në skandale, një parti në pushtet që fsheh skandalin me mashtrim dhe një opozitë zyrtare që hesht kokulur !

Çfarë duhet bërë ?’- shkruan Nishani.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Komisioni "Becchetti", Basha: Pse gënjën Rama për sekret kur dokumenti është publik? Sepse ka frikë