Nishani i jep titullin “Nder i Kombit”
Universitetit ‘Fan Noli’ në Korçë

Nishani i jep titullin “Nder i Kombit”<br />Universitetit ‘Fan Noli’ në Korçë
Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekoruar me titullin më të lartë të vendit, “Nder i Kombit” universitetin "Fan Noli " në Korcë.
 
Ky titull iu dha  rektorit të universitetit me motivacionin për kontributin të shquar në zhvillimin e arsimit, kulturës dhe shkencave. 

Në këtë ceremoni kreu i Shtetit u shpreh se qytetaria që ka Korça i jep një dimension të vecantë këtij universiteti si dhe shprehu konsideratë të lartë për studentë e pedagogë.

Presidenti Nishani u ndal edhe tek integrimi i Shqipërisë, duke nënvizuar se bëhet fjalë për një proces që kalon në disa etapa.

Redaksia online
(S.M/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra

Dy gjimnazistë që pinë drogë flasin për Report Tv: E nisëm me shokët, na largon stresin! Një cigare e blejmë nga 5 deri në 10 mijë lekë të vjetra