Punime në sezonin turistik/ OSHEE: Nesër stakohet energjia në Vlorë, ja oraret dhe zonat që preken

Punime në sezonin turistik/ OSHEE: Nesër stakohet energjia në Vlorë, ja oraret dhe zonat që preken

OSHEE

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se në orët e para të ditës së nesërme nga 04:00-06:00 do të ketë ndërprerje në disa zona të Vlorës.

Ndërprerjet në kulmin e sezonit turistik sipas OSHEE, vijnë pasi OST ka planifikuar të kryejë punime në kuadër të projektit të n/stacionit Orikum, 110/35/ 20 kV.

Për këtë shkak, OSHEE do të stakojë energjinë në linjën 35kV L30-31/2 Uji Ftohtë–Radhimë, ndërsa punimet do të kryhen gjatë intervalit kohor 04:00-06:00.

Zonat që mbeten pa energji në Vlorë janë; Radhimë, Tragjas, Dukat, Fshat Dukat, Llogara, Jonufër, Orikum dhe Shën Thanasë.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në