Një dasmë që ndodh rrallë herë
në Filipine afër vullkanit Mayon

Një dasmë që ndodh rrallë herë<br />në Filipine afër vullkanit Mayon<br>
Shpesh herë jemi mësuar të shikojmë dasma që bëhen në ambiente luksoze, bregdet, dhe shumë vende të tjera por kjo dasmë siç e shikoni edhe në foto çifti ka zgjedhur zonën e vullkanit Mayon në Filipine.

Në një kohë kur shumë njerëz janë larguar nga rreziku i vullkanit çifti Arlo Dela Cruz dhe Maica Nicerio-Dela Cruzka zgjodhën që ta shfrytëzojë këtë mundësi pavarësisht rrezikut. Fotot e tyre kanë bërë xhiro në të gjithë mediat e botës. Vërtet është një rrezik por momentet e dasmës kanë për të mbetur të veçanta në kujtesën e çdo njeriu.

dasma filipine

dasma filipine
dasma filipine

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet