‘Hyrje të papritura parash në arkë, por kujdes me shpenzimet’, lexoni horoskopin për ditën e sotme

‘Hyrje të papritura parash në arkë, por kujdes me shpenzimet’, lexoni horoskopin për ditën e sotme

horoskopi

DASHI

Mundohuni ta ruani sa me shume entuziazmin ne jetën ne çift. Ai qe dashuroni do jete i gatshëm t’iu dëgjojë dhe t’iu ndihmoje për çdo gjë qe do keni nevoje. Beqaret duhet te përfitojnë nga mbështetja e planetëve për te filluar një histori te këndshme dhe plot besim. Do ndiheni me te qete sot. Buxheti do pësojë një rritje te ndjeshme, por detyra juaj është qe ta ruani sa me shume këtë situate.

DEMI

Do hyni ne një periudhe te qete për sa i përket jetës ne çift. Marrëdhënia me partnerin do jete e ngrohte dhe mirëqenia do te mbizotërojë. Lërini pas krahëve problemet qe keni pasur. Beqaret do jene magnete te vërtetë, por puna është te bëjnë për vete atë qe iu pëlqen. Priten ndryshime pozitive ne planin financiar. Yjet do iu mbrojnë dhe do iu shtyjnë te filloni projekte fitimprurëse.

BINJAKET

Për sa iu përket atyre qe janë ne çift, nuk është momenti i duhur për te ndërmarrë rreziqe sepse dita do jete paksa delikate. Tregohuni me tolerante dhe nuk do keni surpriza te këqija. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare te çuditshme dhe te papritura. Studiojini mire personat pastaj vendosni për te ardhmen. Do ketë hyrje te papritura parash ne arkën tuaj, por mos i harxhoni ato pa mase.

GAFORRJA

Është pikërisht pranë partnerit tuaj qe ju do gjeni lumturinë dhe ngrohtësinë qe aq shume keni kërkuar. Do zbuloni edhe disa detaje mjaft interesante dhe tërheqëse. Edhe për beqaret dita do jete e favorshme. Nuk do e keni problem te pranoni çdo ftese qe do iu behet për kafe. Shume mire do bëni. Situata financiare do jete e qëndrueshme. Do keni mundësi t’i organizoni me mire ato.

LUANI

Te shumte do jene planetët sot qe do mbrojnë jetën tuaj ne çift. Ju do keni mundësi te përforconi besimin tek njeri-tjetri dhe te keni me te për respekt. Edhe beqaret nga ana tjetër mund te kenë një takim interesant me kusht qe ata te tregohen te hapur dhe te largojnë turpin. Nuk do gjykoni ashtu si duhet për financat dhe ka rrezik te përballeni me surpriza te këqija.

VIRGJERESHA

Duke qene se do jete Saturni ai qe do ndikoje ne jetën sentimentale te çifteve, atmosfera do jete pak e tensionuar. Mundohuni te tregoheni pak me tolerante dhe te kuptueshëm me atë qe keni ne krah! Beqareve, planetët iu propozojnë te jene serioze me takimet qe do te kenë. Do keni fat. Dite mjaft e mire për te rritur financat. Mund te nënshkruani edhe kontrata dhe te realizoni shpenzimet qe keni dashur.

PESHORJA

Ju qe jeni ne çift do merrni një vendim përfundimtar për te cilin do pendoheni me vone. Shume shpejt do i shihni gjerat me sy tjetër dhe do i kuptoni gabimet qe keni bere. Beqaret nuk duhet te mundohen me kot sepse nuk kane për ta gjetur personin qe po kërkojnë. Me financat nuk do keni probleme përkundrazi mund te përfitoni edhe ndonjë rritje. Shmangni shpenzimet tepër te mëdha.

AKREPI

Ata qe jane ne një lidhje do pëlqejnë ta vendosin partnerin përballë situatave te vështira dhe te provokojnë xhelozinë e tij. Kujdes sepse mund te linde edhe një tension goxha i madh. Ju beqare do kaloni momente mjaft te lumtura, te cilat do iu sjellin mjaft kënaqësi. Do dini sesi t’i shprehni ndjenjat. Mos mendoni te bëni shpenzime apo transaksione sepse financat do jene te pastabilizuara.

SHIGJETARI

Nëse jeni beqare do ndiheni mjaft te lumtur. Ne fakt po ta mendoni mire do e kuptoni se lidhjet serioze apo martesat nuk janë për ju. Influenca e Merkurit ne jetën e çifteve do beje qe sado te zënë te jeni me pune te gjeni momentin për te kaluar çaste romantike pranë atij qe doni. Do iu duhet te bëni një shpenzim te papritur për shkak te prishjes se një pajisjeje shtëpiake. Financat do tronditen pak.

BRICJAPI

Pas një periudhe te mbushur me dyshime kundrejt partnerit sot do mund te rifitoni paksa besimin dhe te mund te jeni te qete. Mbrëmja ne fakt pritet te mbyllet me sensualitet. Beqaret përsëri do jene vetëm dhe kjo do i lëndojë paksa. Gjithsesi mos qëndroni ne strofullën tuaj por dilni me miqtë. Urani do vazhdoje me surprizat ne planin financiar. Edhe ju vete do tregoheni te matur.

UJORI

Kjo dite do jete mjaft e erret për te gjithë ata qe jene ne çift. Beni kujdes me ato qe do thoni sepse nuk do ketë kthim prapa. Fjalët e pamatura dhe për me tepër premtimet e tepruara do prishin gjithë ambientin. Beqaret do duan vetëm te argëtohen por do mund te takojnë edhe dike qe do ua ndryshoje mendjen. Situata financiare do rregullohet. Plutoni do iu ndihmoje ta menaxhoni me kujdes buxhetin.

PESHQIT

Ne jetën ne çift shmangni me çdo kusht te tregoheni dominues kundrejt atij qe doni sepse atij do i vije ne maje te hundës dhe do ktheni gjithçka përmbys. Beqaret do kenë mundësi për aventura por ato nuk do i joshin me fare. Beni edhe pak durim dhe do mund te takoni dashurinë e madhe. Pritet qe dita te jete e mire ne plani financiar por flisni me ndonjë specialist për t’u siguruar për vendimet qe do merrni.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar