Një ditë para takimit me Vuçiçin, Kurti zhvillon takim 'përgatitor' me Lajçakun dhe Escobarin

Një ditë para takimit me Vuçiçin, Kurti zhvillon takim 'përgatitor' me Lajçakun dhe Escobarin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Një ditë para takimit me presidentin serb Aleksander Vuçiç, kryeministri i Kosovës Albin Kurti u takua me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak dhe të dërguarin e Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Takimin e mbajtur të mërkurën në mbrëmje, Kurti e quajti përgatitor para takimit me Vuçiç në Bruksel nesër, në kuadër të dialogut që e ndërmjetëson BE-ja.

Kurtit dhe Vuçiçit u është bërë ftesa për dialog pas rritjes së tensioneve në veri të Kosovës më 31 korrik.


Lajmi kryesor:

Stoltenberg- Vuçiçit: Ndërhyjmë nëse ka konflikt në Kosovë! Presidenti serb: Ata s’po respektojnë marrëveshjen! Kurti: Nuk tërhiqemi nga reciprociteti


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet vendore, Dashamir Shehi kundër primareve të Berishës: S’po zgjedhim shefin e opozitës! Të dalim me një kandidat të përbashkët

Zgjedhjet vendore, Dashamir Shehi kundër primareve të Berishës: S’po zgjedhim shefin e opozitës! Të dalim me një kandidat të përbashkët