Një familje delfinësh 'dhuron spektakël' në ujrat e detit Jon, mahniten peshkatarët

Një grup peshkatarësh të cilët po ktheheshin nga peshkimi mesditën e djeshme befasohen nga një familje delfinësh. 5 delfinë, ndër këta tre të vegjël ndjek anijen e tyre përgjatë një pjese të udhëtimit.

Kjo gjë i ka habitur tej mase peshkatarët të cilët nxitojnë t'i bëjnë video. Dalja e delfinëve në sipërfaqe vjen si pasojë e ngrohjes së kohës dhe ndryshimeve të menjëhershme të motit gjatë këtyre ditëve. Delfinët mbeten vizitorët më të veçantë të gjirit të Vlorës edhe përgjatë dimrit.

M.Q.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Larguan Diego Longon, Teuta rikthen për herë të pestë në stol Edi Martinin

Larguan Diego Longon, Teuta rikthen për herë të pestë në stol Edi Martinin