Një grua hedh veten në erë
në Turqi, plagosen 13 persona

Një grua hedh veten në erë<br />në Turqi, plagosen 13 persona
TURQI- Një shpërthim i fuqishëm në veri-perëndim të Turqisë ka lënë rreth 13 të plagosur.

Shpërthimi ka ndodhur në qytetin Bursa, në afërsi të Xhamis së Madhe rreth orës 17.00 të pasdites së sotme, raporton agjencia e lajmeve Dogan.

Fillimisht dyshohej se bëhet fjalë për një shpërthim gazi natyral, por sipas Routers ishte një shpërthim kamikaz, ku një grua ka hedhur veten në erë.

Turqia është goditur nga një seri shpërthimesh kamikaze gjatë këtij j viti, duke përfshirë dy në Stamboll, ku përgjegjësinë për sulmet e mori Shteti Islamik fdhe dy në kryeqytetin Ankara pretenduar nga militantët kurdë.
  (Momenti i shpërthimit)
 
vendngjare
vendngjare
(Foto nga vendngjarja)  FOTO
vendngjare
vendngjare
(Trupi që dyshohet të jetë i kamikazes)  FOTO

bursa shpertihm
(Vendi ku ka ndodhur shpërthimi)

 Redaksia online
(u.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Shërbyesja që kapërceu gjykimet racore dhe ndryshoi botën e sportit! Vdekja në harrim dhe varfëri

Shërbyesja që kapërceu gjykimet racore dhe ndryshoi botën e sportit! Vdekja në harrim dhe varfëri