‘Një i afërmi juaj zbatonte qorrazi porositë e Enverit për të vrarë’, Balluku i përgjigjet Spahos: Je si një qen i lidhur tek karrigia

 

Deputeti i PD, Edmond Spaho është përfshirë në një debat me zv.kryeministren Belinda Balluku e cila ka udhëhequr grupin e negociatorëve për kontratën e firmosur me kompaninë Emaar që ka marrë përsipër projektin e Portit të Durrësit.

Spaho përmendi një të afërm të Ballukut që sipas tij gjatë kohës së komunizmit, zbatonte porositë e Enver Hoxhës për krime.

“Një i afërmi juaj ka pas një histori shumë tragjike sepse zbatonte qorrazi porositë e Enverit për të vrarë e prerë. Mos zbato qorrazi porositë e Edit edhe ti edhe ministria e Financave”, u shpreh  Spaho.

Fjala e Spahos solli edhe reagimin e Ballukut e cila iu drejtua duke i thënë se ishte si ‘një qen i lidhur tek karrigia’.


Lajmi kryesor:

Pas 14 orëve debat, Kuvendi miraton projektin e Portit të Durrësit! 74 vota pro dhe 35 kundër! Mungon në votim Rama! Socialistët duartrokasin, opozita akuza të ashpra


B.V/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Tre mësime nga artet marciale mbi zhvillimin e negociatave, flet praktikanti: Silluni si ujë, jo më 'shpatë në dorë'

Tre mësime nga artet marciale mbi zhvillimin e negociatave, flet praktikanti: Silluni si ujë, jo më 'shpatë në dorë'