Një kafshë e re i shtohet Kopshtit Zoologjik të Tiranës! Veliaj poston videon: Mbreti Julien ka ardhur në kryeqytet

TIRANË- Lemuri është kafsha më e re që i është shtuar Kopshtit Zoologjik në kryeqytet që i ngjan Mbretit Julien, personazhit të filmit të animuar Madagascar. 

"Uaaau! Mbreti JULIEN ka ardhur në TiranaZooPark. Kush do ta vizitojë i pari lemurin?", shkruan Veliaj në rrjetet sociale, duke ftuar kështu fëmijët dhe të rriturit të vizitojnë Kopshtin Zoologjik.

Kopshti i ri Zoologjik hapi dyert të shtunën e 4 Qershorit, në mesditë, me një sërë surprizash për fëmijët e Tiranës, që do ta kthejnë vizitën në një eksperiencë të bukur për ta. Kopshti Zoologjik është konceptuar si një hapësirë ndryshe, jo vetëm për t’u njohur me kafshët, por edhe për të mësuar gjëra të reja për to në klasa të posaçme.

Në 5.5 ha tokë është e shtrirë e gjithë Kopshti Zoologjik, ku në total janë 160 kafshë të 30 llojeve. Risi janë çifti i luanëve dhe tigrave, dinozona, hapësira rekreative dhe didaktike. Ndërkohë është shtuar dhe lemuri.

A.M./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ase: 24/06/2022 23:33

  Nuk futet lali plehu te kafazët e kafshëve fisnike...thjesht i duhet një burg betoni, siç e ka bërë Tiranën

  Përgjigju
 • Vsgsj: 24/06/2022 16:23

  Jane ene disa kafshe te tjera qe duhen ti shtohen kopshtit zoologjik. 1. Edi Rama, 2. Sali Berisha, 3. Ilir Meta, 4. Erjon Veliaj, 5 Lul Basha, 6 Monika Kryemadhi packa kesaj i duhet nje kafaz tjater.

  Përgjigju
  • Tirona: 24/06/2022 20:04

   Mir e the për zotin. ???????? Sidomos ku mreti i ngjanka shum Eriob Veliajt

  • Moos harrove: 24/06/2022 16:56

   Harrove Veliajn..

 • Sondazhi i ditës:

  Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Mijëra qytetarë i japin lamtumirën policit të vrarë në Kosovë, Kurti: Afër Afrimi, larg krimi

Mijëra qytetarë i japin lamtumirën policit të vrarë në Kosovë, Kurti: Afër Afrimi, larg krimi