Një përqafim miqësor dhe disa fjalë në vesh, fotoja e Zelenskyt dhe Macron po bën xhiron e rrjetit

Një përqafim miqësor dhe disa fjalë në vesh, fotoja e Zelenskyt dhe Macron po bën xhiron e rrjetit

Volodymyr Zelensky dhe Emmanuel Macron

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky priti në një vizitë liderët francezë, gjermanë, italianë.dhe rumun.

Një foto mes Zelenskyt dhe presidentin francez Emmanuel Macron ka bërë xhiron e mediave sociale, duke qenë se duket mjaft i ‘sikletshëm’. 

Presidenti ukrainas ka pasur një marrëdhënie të tensionuar me secilin prej tre liderëve në muajt e fundit, duke i akuzuar ata se nuk kanë mbajtur një qëndrim mjaft të ashpër gjatë konfliktit me Rusinë. 

Megjithatë, udhëtimi në Kiev synohej si një mundësi për të treguar unitet dhe mbështetje për Ukrainën. 

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore