POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Nëndetësja turke 'pushton' Portin e Durrësit

Një ngjarje e veçantë është shënuar sot në qytetin bregdetar të Durrësit. Një nëndetëse turke është ankoruar në port. Për ata që e kanë parë nëndetësen t'i afrohet brigjeve shqiptare mund te ketë menduar se po kryhej pushtimi turk i radhës.

Por fatmirësisht bëhet fjalë vetëm për një stërvitje të përbashkët të NATO-s.

Mbërritja e nëndetëses është në kuadër të shkëmbimeve ushtarake mes Shqipërise dhe Turqisë.

Ekuipazhi i nëndetëses do të zhvillojë një vizitë turistike në qytetin e Durrësit. Të premten nëndetësja do të vizitohet nga autoritetet shqiptare./
Komento

Komente

  • Anton: 23/03/2018 11:51

    Mire se erdhet vellezer Na kishte marre malli shume

    Përgjigju