‘Një Zë i heshtur shprese’, dokumentari i gazetarit të Report Tv, Ergys Kavaja fiton çmim në Prishtinë

"Një Zë i heshtur shprese”, dokumentari kushtuar personave të Projektit Shpresa në Shkodër, realizuar nga gazetari i Report Tv, Ergys Kavaja, është fituesi i çmimit të parë të festivalit ndërkombëtar të filmit “Art Without Limit” që zhvilloi edicionin e tij të dytë në Prishtinë. 

“Art Without Limit” është festival unik e gjithëpërfshirës dhe u kushtohet personave me aftësi të kufizuara, duke sjellë ngjarje dhe histori inspiruese.

Në dy ditët e festivalit janë shfaqur në 50 filma nga vende të ndryshme të botës, që kanë konkuruar në kategori të veçanta si fiction, dokumentarë e animacion. 

Këto realizime kanë si synim ngritjen e vetëdijes shoqërore për sfidat të cilat i përjetojnë në përditshmëri personat me aftësi të kufizuara, jo vetëm në aspektin fizik, por edhe në atë shpirtëror, dhe përcjellin apelin për gjithpërfshirjen e tyre ne shoqëri.

1638609872_1638609089ergys.jpg

1638609880_26358117547882261011990433428966609151449156n.jpg

 Gazetari Ergys Kavaja

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

Berisha në Pallatin e Sportit në Shkodër! Të pranishëm në takimin e tij me demokratët edhe Voltana Ademi dhe Bardh Spahia