Njihuni me parashikimin e motit për sot

Njihuni me parashikimin e motit për sot

Për ditën e enjte vendi ynë do të nikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik dhe e masave ajrore të ftohta dhe relativisht të lagështa.

Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të pakta deri mesatare.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi deri 8-10m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -1 deri 15°C

në zonat e ulëta 1 deri 20°C

në zonat bregdetare 5 deri 20°C

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Gjermania kritikohet për shqyrtimin e dëbimit të afganëve dhe sirianëve

Gjermania kritikohet për shqyrtimin e dëbimit të afganëve dhe sirianëve